pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2480

Gimnazjum nr 1 w Finlandii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie" podaj

Nauczycielki i uczniowie PG1: pani Mirela Swoboda, pani Monika Szmidt-Tetla, oraz Jagoda Skorupka i Jakub Wyrobek w dniach 23-28 marca 2014 uczestniczyli w wizycie partnerskiej w ramach projektu Energy For Life. Wizyta odbyła się w Finlandii, a szkołą goszcząca była Ruukinkankaan.

------

Podczas pobytu w Suomussalmi uczniowie przedstawiali w języku angielskim przygotowaną przez siebie prezentację na temat bioenergii. Mieli okazję podzielić się swoją wiedzą z rówieśnikami z Wielkiej Brytanii, Litwy, Niemiec, Turcji, Włoch, oraz oczywiście z Finlandii.
Cała grupa odbyła też niezwykle ciekawą wycieczkę do ogromnego tartaku Kuhmo Oy, gdzie można było obserwować cały proces produkcji różnego typu desek i energii z powstałych tam odpadów drewnianych. W drodze powrotnej zwiedziliśmy także monument upamiętniający 105 dni wojny zimowej, która miała miejsce w czasie II wojny światowej na przełomie 1939 i 1940 roku, między Rosją a Finlandią.

Gimnazjum nr 1 w Finlandii - 23-28.03.2014 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie


Dodatkową atrakcją dla uczniów był fakt, że mieszkali u lokalnych rodzin i mieli okazję poznać fiński dom "od środka". Tamtejsze rodziny okazały się bardzo gościnne i czas spędzony u nich okazał się dla Jagody i Jakuba bardzo ciekawy i miły.

Nauczycielki i uczniowie mieli okazję także spróbować łowienia ryb pod lodem i wędrówki na rakietach śnieżnych po bajkowym fińskim lesie. Jak na zawołanie krótko przed naszym przyjazdem do Finlandii spadł świeży śnieg, zima pokazała się jeszcze w pełnej krasie.
Bardzo dziękujemy naszym gospodarzom. Wizyta w Finlandii była dla nas niezapomniana.

MS.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.