pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2375

Pomagają bezdomnym zwierzakom

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach" podaj

Od trzech lat Publiczne Gimnazjum 2 w Pawłowicach realizuje projekt pomocy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie klasy II odwiedzili schronisko i postanowili pomóc znajdującym się tam zwierzakom.

Młodzi ludzie szybko zaczęli realizować swoje postanowienie. Na swoim koncie mają już organizację akcji takich akcje jak: zbiórka karmy, koców, leków i akcesoriów niezbędnych dla zwierząt oraz sprzedaż produktów żywnościowych, z których dochód został w całości przekazany na potrzeby schroniska.

PG 2 w Pawłowicach pomaga schronisku · fot. UG Pawłowice


Uczniowie i ich rodzice zaangażowali się w akcję i przynosili koce, stare legowiska, zabawki, maskotki, suchą karmę, innego typu jedzenie oraz leki. Kolejnym pomysłem zrealizowanym przez uczniów była sprzedaż gofrów, popcornu, frytek oraz ciast i ciasteczek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a dochód ze sprzedaży został w całości przeznaczony na potrzeby schroniska, które grupa projektowa odwiedziła już dwukrotnie.

Projekt realizowany jest pod opieką nauczyciela wiedzy o społeczeństwie Iwony Sancewicz i nauczyciela bibliotekarza Barbary Kulak.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach" podaj