pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2181

Dzień Książki dla dzieci w PP 19

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj

Książka towarzyszy dziecku od najmłodszych lat życia, a jej oddziaływania są wszechstronne we wszystkich aspektach. Książka dostarcza wiedzy o świecie i jednocześnie uczy myślenia. Prowadzi do pojawiania się twórczego stosunku do otoczenia. Dzieje się tak od najwcześniejszych lat życia dziecka dzięki rodzicom, nauczycielom, którzy są łącznikami między nim, a książką.

Książka nie pełni już roli głównego nośnika informacji o otaczającym świecie, tak jak to było kilkadziesiąt lat temu. Mimo to, w obecnych czasach pozycja książki nadal jest bardzo wysoka, a dzieci wciąż chętnie sięgają po nią, gdyż szukają w niej wejścia do świata wyobraźni. To właśnie książka dostarcza modele postępowania, określa normy zachowań, podaje przykłady rozwiązań wszelakich problemów, wzbogaca czytelnika o nowe doświadczenia.

Kształtowanie kultury czytelniczej należy rozpocząć od zainteresowania dzieci książką, biblioteką oraz gromadzenia własnych zbiorów w celu rozbudzania zamiłowania do obcowania z książką poprzez oglądanie, słuchanie, czytanie.

Dzień Książki dla dzieci w PP nr 19 w Jankowicach - 2.04.2014 · fot. PP nr 19


Mając na uwadze kulturę czytelniczą dzieci w Przedszkolu Publicznym Nr 19 w Jankowicach, przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci, który odbywał się 2 kwietnia. Podopieczni uczestniczyli w zajęciach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami dbania o książkę, rozwiązywały zagadki dotyczący ich ulubionych bajek, rozpoznawały po rekwizycie tytuł bajki, łączyły w pary postaci pochodzące z tej samej bajki oraz oceniały prawdziwość zdań dotyczących bajek i baśni.

Najstarsza grupa "Tygrysków" pięknie wyrecytowała wiersz J. Tuwima "Lokomotywa". Podsumowaniem obchodów było przeczytanie wybranej książki przyniesionej przez dzieci do przedszkola. Ten dzień sprawił nie jeden uśmiech na twarzy dziecka, dzięki czemu zostanie zapamiętany na długi, długi czas. Przedszkolaki wykazały także chęć udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci w przyszłym roku.

Joanna Maślorz, Katarzyna Biela

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.