pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3472

Konkurs mitologiczny w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

W ostatnią środę marca w Bibliotece Publicznej filii nr 2 w Woli odbyła się II edycja konkursu mitologicznego dla klas V szkól podstawowych "Muzy Apolla". Organizatorem rywalizacji był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej, filia w Woli.

O laur zwycięstwa w konkursie walczyło 5 drużyn: SP nr 1 w Pszczynie, SP nr 2 w Woli, SP w Miedźnej, SP nr 3 Pszczynie, SP 16 w Studzienicach. Zawodnicy musieli zmierzyć się z 9 zadaniami, bowiem właśnie tyle było Muz Apolla według Hezjoda. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe losowane z greckiego dzbana, dotyczyły one bogów i herosów oraz innych zagadnień z mitologii greckiej. Należało rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć atrybuty i zadania Muz. Uczestnicy radzili sobie z konkurencjami wyśmienicie, wiedza piątoklasistów była naprawdę imponująca.

Uczniowie wykazali się znajomością pochodzącą nie tylko z mitologii, ale również z malarstwa. Bezbłędne odnalezienie greckiego odpowiednika rzymskiej Wenus w obrazie Sandra Botticellego "Narodziny Wenus" wykraczało poza znajomość mitologii greckiej. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Renata Szweda - dyrektor GBP w Miedźnej, Maria Bartas - nauczyciel plastyki oraz Joanna Gorecka - nauczyciel bibliotekarz.

Konkurs mitologiczny w Woli - 26.03.2014


Główną nagrodę otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie w składzie: Jakub Walecki i Maksymilian Szulc, drugie miejsce ex - aequo zajęły: Szkoła Podstawowa nr 16 ze Studzienic, którą reprezentowali: Filip Sępek i Wiktor Wyroba oraz Szkoła Podstawowa nr 1 z Pszczyny w składzie: Anna Gburek i Roksana Jaszek.

Na kolejnych miejscach uplasowały się uczennice z Woli: Aleksandra Fuks i Aleksandra Stacewicz i uczniowie z Miedźnej: Mateusz Kucz i Jan Noras. Drużyny otrzymały nagrody książkowe i drobne upominki, w których znajdowały się pamiątkowe smycze, długopisy, zakładki do książki oraz notesiki.

Zadania konkursowe przygotowały Magdalena Pasamonik i Katarzyna Wadas, a przez konkurencje poprowadziła uczniów Małgorzata Skonieczna. Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym swoich uczniów gratulujemy.

Katarzyna Wadas, Maria Bartas

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.