pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1476

Horst Schurad z Ławeczką Daisy

Horst Schurad, przewodniczący oddziału Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Klein Rönnau, otrzymał z rąk burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola "Ławeczkę Daisy". Najwyższe pszczyńskie wyróżnienie trafiło do osoby, która od ponad trzydziestu lat związana jest z Pszczyną.

Horst Schurad otrzymał Ławeczkę Daisy
Horst Schurad otrzymał Ławeczkę Daisy · fot. UM Pszczyna


Wizyty oddziału Niemieckiego Czerwonego Krzyża rozpoczęły się na początku lat 80. Inicjatorem był nieżyjący dziś pastor Rudolf Baron. Początkowo goście z Niemiec odwiedzali podopiecznych Domu Dziecka w Pszczynie. W dalszej kolejności współpraca nabrała bardziej oficjalnego charakteru. W 1996 roku podpisano umowę partnerską między Pszczyną a niewielkim miasteczkiem Klein Rönnau. Od tego czasu współpraca obu miast się zacieśniła.

Horst Schurad od wielu lat odpowiada za kontakty niemieckiej organizacji z Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań". W podziękowaniu za wieloletnie zaangażowania oraz za bezinteresowną pomoc burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wręczył Horstowi najwyższą pszczyńską nagrodę - "Ławeczkę Daisy".

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.