pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2014
  • 10 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 4328

Centrum Nauki Kopernik w III LO

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

W środę 9 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie otwarta została mobilna wystawa Eksperymentuj! z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Z uczniami spotkali się burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok, którzy wzięli udział w otwarciu wystawy.

W związku z dużym zainteresowaniem, nie łatwo jest sprowadzić tę wystawę. Ostatecznie rozmowy zakończyły się pomyślnie. Wybrano termin kwietniowy.

- Już w październiku ubiegłego roku rozpoczęliśmy rozmowy dotyczące ustalenia konkretnego terminu - opowiada Damian Cieszewski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, który jest pomysłodawcą. Koszty związane ze sprowadzeniem wystawy sfinansował Urząd Miejski w Pszczynie.

Mobilne Centrum Kopernika w Pszczynie - 9.04.2014 · fot. UM Pszczyna


Wystawa zawiera 15 eksponatów, które pozwolą zwiedzającym lepiej poznać fizykę, biologię oraz matematykę. Ponadto dla uczniów animatorzy CNK przygotowali ciekawe zajęcia i pokazy. W godzinach dopołudniowych wystawę zobaczą uczniowie klas trzecich pszczyńskich gimnazjów, którzy wezmą również udział w Dniach Otwartych szkoły.

Wystawa potrwa do 11 kwietnia. Mieszkańcy będą mogli ją odwiedzić w piątek w godzinach 15.00-18.00. Wejście jest bezpłatne.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj