pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1408

Belgijskie rendez-vous

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Agnieszka Szymańska z klasy 2b i Angelika Liszka z 2c, uczennice grup frankofońskich DELF w I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie wzięły udział w finale konkursu regionalnego "Belgijskie rendez-vous: moja europejska podróż po Walonii i Brukseli" i wygrały wakacyjny wyjazd do Belgii.

Konkurs w języku francuskim obejmował zagadnienia dotyczące sytuacji współczesnej Belgii oraz z zakresu literatury, sztuki, historii i geografii Belgii ze szczególnym uwzględnieniem regionów Walonii - Brukseli. 2 osobowe ekipy przygotowały dodatkowo 5-minutowe wystąpienie w języku francuskim dot. aspektów kulturowych Belgii Frankofońskiej. Musiały także wykazać się dobrą znajomością piosenek i artystów belgijskich.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim przy wsparciu Przedstawicielstwa Walonii - Brukseli - Ambasady Belgii w Polsce, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem - Europa Języków i Kultur. Konkurs adresowany był do uczniów uczących się języka francuskiego w Klasach Frankofońskich na Śląsku.

LO Chrobry / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.