pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2014
  • wyświetleń: 5772

Konkurs jęz. angielskiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

7 marca w Szkole Podstawowej nr 9 w Łące odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego. Tematem tegorocznego konkursu była "Szkoła".

------

Konkurs organizowany jest przez nauczycieli języka angielskiego pracujących w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łące. Każdego roku konkurs cieszy się bardzo dużą popularnością, o czym świadczyć może zainteresowanie i frekwencja nauczycieli i uczniów z okolicznych szkół. W tegorocznej, trzeciej edycji konkursu wzięło udział 35 uczniów z trzynastu szkół gminy Pszczyna.

Jak co roku, konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-6. Tematem konkursu była "Szkoła". Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru, w którym zmierzyli się z zadaniami z zakresu czytania ze zrozumieniem, gramatyki, słownictwa i komunikacji. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, rywalizacja była zacięta, a o przyznaniu II i III miejsca musiała zdecydować dogrywka.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w SP nr 9 w Łące - 07.03.2014 · fot. Anna Adam


Najlepszy okazał się Maurycy Piecha ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie. II miejsce zajęła Zofia Pławecka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach. III miejsce zdobył Tymon Kajstura ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie.

Nagrody zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu wręczyła wicedyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łące pani Ewa Pinocy.

Gościem specjalnym tegorocznego konkursu była Alice Spisni, asystent językowy w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie. Przedstawiła ona prezentację w języku angielskim na temat Włoch - kraju swojego pochodzenia. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w bezpośrednim kontakcie z obcokrajowcem oraz przekonać się jak ważna i przydatna jest znajomość języków obcych.

Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim uczestnikom za wkład pracy związany z przygotowaniem się do konkursu i nauczycielom za czas poświęcony uczniom. Dziękujemy także Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 9 za ufundowanie nagród oraz słodkiego poczęstunku dla uczniów biorących udział w konkursie.

Anna Adam, Karina Pistelok

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj