pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2014
  • 12 marca 2014
  • wyświetleń: 4299

Sprzątanie wokół zbiornika Łąka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Sześćdziesięciu dziewięciu wędkarzy wzięło udział w akcji sprzątania obrzeży zbiornika łąckiego oraz rzeki Pszczynki. Ostatecznie zebrano 285 worków śmieci o wadze 1900 kg.

Do akcji PZW koła 44 w Pszczynie włączyli się wędkarze z zaprzyjaźnionych kół: Pszczyna, Borynia, Pniówek, Żory i Suszec, oraz 24 harcerzy z 4 Harcerskiej Drużyny Wodnej z Pszczyny. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol również pojawił się nad zbiornikiem.

Sprzątanie wokół zbiornika Łąka - 03.2014 · fot. UM Pszczyna


W stosunku do poprzedniego roku zebrano mniejszą ilość śmieci o około 10% , co jest efektem regularnych akcji sprzątania oraz częstych kontroli wędkarzy i biwakujących przez Społeczną i Zawodową Straż Rybacką oraz Straż Miejską .

- Odpady te były produktem wędkarsko - turystycznego pobytu nad wodą pseudo wędkarzy i osób biwakujących, spędzających tam swój wolny czas. Tak duża ilość śmieci jest przykładem braku odpowiedzialności za środowisko naturalne i wyrazem znieczulicy ekologicznej sporej grupy społecznej, która jest nastawiona na konsumpcje nie związaną z jakością wypoczynku. Niestety na taką postawę wpływa brak reakcji ze strony współuczestników wypoczynku, oraz brak egzekwowania odpowiedzialności karnej za zaśmiecanie otaczającego nas środowiska - informuje Krzysztof Przemyk, organizator akcji.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj