pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2014
  • 25 lutego 2014
  • wyświetleń: 18046

Busy w powiecie - rozkład jazdy!

Najpierw przystosowanie połączeń publicznego transportu do potrzeb mieszkańców, a potem budowa centrum przesiadkowego. Takie działania zapowiada starosta Paweł Sadza i dodaje, że w ostatnich latach środki na komunikację powiatową wzrosły przeszło dwukrotnie. Efektem tych prac i współpracy powiatu z gminami jest opracowanie rozkładu jazdy połączeń, który możecie znaleźć na portalu pless.pl oraz oznaczenie herbem powiatu busów obsługujących te linie.

Rozkład jazdy

- Zajęliśmy się liniami nie tylko powiatowymi (tymi, które łączą przynajmniej dwie gminy, a nie wykraczają poza teren powiatu), ale również gminnymi Pszczyny oraz wojewódzkimi na poszczególnych trasach. Istniejące linie umożliwiają dojazd z Pszczyny do siedzib wszystkich gmin wchodzących w skład naszego powiatu i dalej - wyjaśnia starosta Paweł Sadza.

Jak dodaje, odbywają się one w takich godzinach, aby umożliwić dojazd wszystkim uczniom z wielu miejscowości powiatu na zajęcia do znajdujących się w Pszczynie szkół ponadgimnazjalnych, a także osobom zatrudnionym w miejscowych przedsiębiorstwach.

Rozkład jazdy u każdego
W powiecie jest rozwijana komunikacja publiczna · fot. Powiat


W dni robocze kursów w stronę gminy Miedźna (do Woli) jest 19, Jawiszowic przez Górę: 10, do Strumienia: 11, do Suszca: 10 (w tym do Żor), do Pawłowic: 13, do Tychów przez Kobiór: 7 i do Czechowic-Dziedzic przez Goczałkowice-Zdrój: 11.

Cały rozkład jazdy jest załączony po prawej stronie artykułu. Zawiera także numery telefonów kontaktowych do wszystkich przewoźników, którzy w razie potrzeby chętnie udzielą dodatkowych informacji.

Busy obsługujące wymienione linie oznaczone są stosownymi naklejkami zawierającymi herb.

Kolejnym istotnym elementem komunikacyjnym będzie centrum przesiadkowe, o stworzenie którego samorząd zabiega od połowy ubiegłego roku. Miałoby ono powstać w rejonie ulicy Sokoła i dworca kolejowego w Pszczynie.

- W tym m.in. celu zwróciłem się z wnioskiem do Gminy Pszczyna o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie. Ponadto złożyliśmy wstępne podanie o środki unijne na budowę centrum w zbliżającej się perspektywie finansowej 2014-2020 - mówi Paweł Sadza.

Jak zapowiada starosta, komunikacja powiatowa była, jest i będzie rozwijana i apeluje o dzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami i uwagami mogącymi usprawnić jej funkcjonowanie.

- Przede wszystkim zachęcam jednak do pozostawienia swoich samochodów w garażach i korzystania z powiatowego transportu zbiorowego, co wpłynie na zmniejszenie zatłoczenia naszych ulic i poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym - argumentuje.

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.