pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lutego 2014
  • wyświetleń: 3443

Sprawdzali prędkość przy szkołach

Policjanci z pszczyńskiej drogówki postanowili przyjrzeć się bliżej sytuacji na drogach przy szkołach i przedszkolach. Tym razem pod lupę wzięli rejon szkół w Studzienicach i Jankowicach. W przeciągu trzech kwadransów za przekroczenie prędkości ukarali mandatem trzy osoby. Policjanci zapowiadają kolejne tego typu działania w sołectwach i na osiedlach.

policja, kontrola
Policjanci zapowiadają dalsze patrole połączone z kontrolą stanu trzeźwości kierowców. · fot. KPP Pszczyna


W czwartek policjanci kontrolowani kierowców na ulicach Studzienic i Jankowic, przede wszystkim przejścia dla pieszych, z których korzystają dzieci. Mundurowi nie mieli uwag co do bezpiecznej jazdy kierowców na ulicy Szewczyka. Natomiast droga wojewódzka nr 933, którą muszą przejść uczniowie z Jankowic nie była już tak bezpieczna. W tym miejscu w przeciągu kilkudziesięciu minut za przekroczenie prędkości ukarano mandatem trzech kierowców.

Podobne działania zostały przeprowadzone na drodze osiedlowej w Pszczynie oraz w rejonie szkół w Golasowicach i Warszowicach. W pierwszym przypadku, policyjny pomiar prędkości dotyczył przejeżdżających rano ulicą Dobrawy. Wówczas w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h w ciągu pół godziny w ręce stróżów prawa wpadło 4 kierowców.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.