pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2014
  • wyświetleń: 4940

Nowe kierunki w Samochodówce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Technik urządzeń sanitarnych - technolog czystej wody - jest zawodem przygotowującym do organizowania, prowadzenia i koordynowania prac związanych z montażem instalacji i urządzeń sanitarnych oraz obiektów sieci komunalnych, a także uzdatniania wody. Jest to jedna z nowych propozycji Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema.

PZS nr 1, Powiatowy Zespół Szkół, Samochodówka
Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie ma nowe propozycje dla swoich kandydatów · fot. PZS nr 1 w Pszczynie


W zakresie fachowej wiedzy zawodowej absolwent zdobędzie niezbędną wiedzę na temat oczyszczania i uzdatniania wody, będzie przygotowany do organizowania i wykonywania robót przygotowawczych oraz robót związanych z budową sieci i instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, wentylacyjno - klimatyzacyjnych oraz węzłów ciepłowniczych a także robót związanych z konserwacją, naprawą i modernizacją oraz eksploatacją sieci komunalnych i instalacji sanitarnych.
W przyszłości będzie mógł podejmować pracę w stacjach uzdatniania wody, przedsiębiorstwach instalacyjnych, biurach projektowych, administracjach budynków mieszkalnych i tym podobnych firmach. Wyposażony będzie również w podstawową wiedzę z zakresu podejmowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej jak i przygotowywania dokumentacji przetargowej w tym zakresie.

Na naszym terenie znajduje się Goczałkowicki Zbiornik. Woda z Wisły jest ujmowana przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i przekazywana do stacji uzdatniania w Goczałkowicach, a następnie systemem rurociągów magistralnych przekazywana rejonowym odbiorcom.

Duża część powiatu posiada kanalizację, a pozostała czeka na swoją kolej. Powstaje coraz więcej basenów, w których technologia oczyszczania wody zaskakuje nowszymi i rewolucyjnymi rozwiązaniami. Coraz częściej decydujemy się na bezinwazyjną naprawę instalacji wodociągowej, montujemy różnego rodzaju filtry i inne oprzyrządowania.

Wszystkie te urządzenia czekają na fachowców, którzy nie tylko je zamontują i zbudują infrastrukturę, ale przede wszystkim będą dbać o ich konserwację i obsługę techniczną.

TECHNIKUM NR 1
Technik pojazdów samochodowych
Technik urządzeń sanitarnych - technolog czystej wody
Technik usług fryzjerskich - specjalista wizażu
Technik mechanik - programista obrabiarek CNC

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 1
Mechanik pojazdów samochodowych
Ślusarz
Fryzjer
Piekarz
Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych
Murarz - tynkarz
Cukiernik
Elektryk
Elektromechanik pojazdów samochodowych
Elektromechanik
Blacharz samochodowy
Stolarz
Monter elektronik
Wędliniarz
Tapicer
Operator urządzeń przemysłu szklarskiego
Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
Lakiernik
Inne (klasa wielozawodowa)

Zawody z innowacją pedagogiczną
Ślusarz - spawacz (zajęcia praktyczne - warsztaty szkolne)
Kucharz - specjalista potraw dietetycznych
Sprzedawca - projektant wystaw i aranżacji wystroju sklepów

Artur Wojciech

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj