• 18 lutego 2014
  • wyświetleń: 1507

LS: Ścisk w czołówce

Po rozegraniu meczów 12. kolejki Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice nastąpiły kolejne przetasowania w czołówce tabeli.

12. kolejka, która rozegrana została w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju rozpoczęła się od spotkania Korfantego Devils z Volley Master's. Ci drudzy, którzy po ostatniej porażce spadli z fotela lidera liczyli na powrót na zwycięski szlak. Teoria ta potwierdzała się w pierwszej partii, którą wygrała drużyna z Czechowic-Dziedzic. "Diabły" walczą jednak o udział w play-off, więc łatwo skóry nie chcieli sprzedać i dwie kolejne partie zakończyli zwycięsko. Dzięki wygranej w czwartej odsłonie "Master'si" doprowadzili do tie-break'u, ale w nim górą byli strumienie, dzięki czemu wygrali 3:2 i zdobyli cenne dwa punkty.

Volley Master's Czechowice-Dziedzice - Korfantego Devils Strumień 2:3 (25:16, 23:25, 19:25, 25:18, 13:15)

Do niespodzianki doszło w spotkaniu Pszczyńskich Żubrów z Davex'em. Po ostatniej kolejce zespół Janusza Woźnikowskiego zgłosił akces w walce o najlepszą "czwórkę", ale ta porażka z niżej notowanym przeciwnikiem mocno pokrzyżowała te plany. A wszystko zaczęło się obiecującą dla Żubrów, którzy wygrali w pierwszym secie. Następne trzy partie padły łupem ekipy Dawida Ochmana.

Pszczyńskie Żubry - Davex Pszczyna 1:3 (25:22, 17:25, 20:25, 23:25)

Pięciosetowe spotkanie rozegrał KM&BM z ADS-em Zabrzeg. Mecz miał niesamowity przebieg. Pierwsze trzy partie kończyły się małymi przewagami punktowymi, a wynik był 2:1 dla pszczynian. W trzecim secie do frontalnych ataków przystąpili zabrzeżanie, którzy niemal zmietli rywala z parkietu (ADS wygrał do 9!). Mimo takiego łomotu, pszczynianie pozbierali się na decydujący set, który wygrali do 8, zaś całe spotkanie 3:2.

KM&BM Pszczyna - ADS Zabrzeg 3: 2 (25:22, 24:26, 25:22, 25:22, 9:25, 15:8)

Trzy punkty zgarnął POSiR Team w meczu z Dream Team'em Brzeszcze. Dzięki tej wygranej pszczyński skład przykleił się w tabeli do zespołów, które znajdują się przed nim i minimalnie powiększył przewagę nad grupą pościgową walczącą o miejsce w "czwórce".

Dream Team Brzeszcze - POSiR Team Pszczyna 0:3 (15:25, 21:25, 22:25)

22 lutego 2014 roku (sobota) w hali POSiR w Pszczynie zostanie rozegrana 13. kolejka Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Spotkania zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.

13. kolejka LS, hala POSiR w Pszczynie, 22.02.2014 roku
15.30 POSiR Team Pszczyna - Pszczyńskie Żubry
17.00 ADS Zabrzeg - Dream Team Brzeszcze
19.00 Korfantego Devils - Best Boys Czechowice-Dziedzice
20.30 Davex Pszczyna - Volley Masters Czechowice-Dziedzice
Pauza: KM&BM Pszczyna.

Zdjęcia z meczów 12. kolejki LS można znaleźć [url=plus.google.com/photos/102968622839286612213/albums/5981276271444929681]TUTAJ[/url].