pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 lutego 2014
  • wyświetleń: 2863

Są środki na rewitaliację parku

Gminie Goczałkowice-Zdrój udało się pozyskać dofinansowanie na drugi etap prac związanych z rewitalizacją parku zdrojowego.

Park zdrojowy
Park zdrojowy w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W ubiegły piątek po pozytywnej ocenie formalnej i merytorycznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji związanej z poprawą atrakcyjności turystycznej poprzez rewitalizację parku zdrojowego (II etap).

Dzięki temu operacja będzie sfinansowana przy udziale środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 Leader działanie Odnowa Wsi pozyskanych w wyniku konkursu ogłoszonego przez stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska".

Dotacja z Unii Europejskiej wyniesie 288.854 złotych, natomiast całkowity koszt zadania opiewa na kwotę 715.000 złotych.

W ramach prac dokończona zostanie budowa ścieżek edukacyjno-przyrodniczo-wypoczynkowych poprawiających układ komunikacyjny w parku oraz w rejonie stawu "Maciek Mały" i uzupełnione zostanie oświetlenie wzdłuż alejek spacerowych. Dodatkowo wykonana zostanie kładka przez "Kanar".

Zadanie będzie zakończone jeszcze w tym roku.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.