pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 lutego 2014
  • wyświetleń: 14132

Pożar w Czarkowie: zginął 50-latek

Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł w czwartek popołudniu w Czarkowie, w domu jednorodzinnym przy ulicy Leśnej.

Krótko po 13.00 straż pożarna odebrała zgłoszenie o zadymieniu w budynku jednorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów, stwierdzono pożar na parterze budynku oraz zadymienie w pozostałych pomieszczeniach.

Pożar w Czarkowie: zginął 50-latek · fot. OSP Piasek


Od osób postronnych strażacy otrzymali informację, że wewnątrz domu może znajdować się osoba poszkodowana. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu rozpoznania, strażacy przystąpili do działań ratowniczo-gaśniczych, wprowadzając do środka roty w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Po upływie kilku minut, odnaleziono osobę poszkodowaną i ewakuowano ją do strefy bezpiecznej. Niestety, obecny na miejscu zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 50-letniego mężczyzny.

Strażacy dokonali ponownego przeszukania pomieszczeń, dogasili tlące się materiały oraz przewietrzyli budynek.

Po zakończeniu akcji gaśniczej stróże prawa, w obecności biegłego z zakresu pożarnictwa i medycyny sądowej oraz prokuratora, zabezpieczyli ślady oraz zebrali materiał dowodowy pozwalający ustalić przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna, KP PSP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.