pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2014
  • wyświetleń: 2438

Chcą rozwiązać temat podtopień

Odwodnienie drogi ul. Braci Jędrysików będzie pierwszym etapem przebudowy - takie wnioski można wysnuć po spotkaniu, które zorganizował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Powodem spotkania jest trudna sytuacja, przede wszystkim w okresie natężonych opadów, i tworzące się rozlewiska na łąkach przy ul. Braci Jędrysików.

Braci Jędrysików, rozmowy, spotkanie, burmistrz
W ratuszu rozmawiano na temat ulicy Braci Jędrysików. · fot. UM Pszczyna


W budżecie gminy na 2014 rok zabezpieczono 300 tysięcy złotych na prace związane z rozpoczęciem budowy ulicy Braci Jędrysików. Problemem jest jednak procedura związana z otrzymaniem zezwolenia na budowę. Sprawa w wyniku protestu znalazła się w sądzie.

Wobec tego pracownicy Urzędu Miejskiego wraz z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej, a także firmy zajmującej się bieżącym utrzymaniem dróg, spotkali się, żeby wypracować rozwiązania, które w pierwszej kolejności pomogą uporać się z problemem nadmiernej ilości wody. Tym bardziej, że systematyczne nawożenie i utwardzanie drogi nie sprawdza się w podmokłym terenie.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.