pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2014
  • wyświetleń: 5030

Finalista olimpiady ekonomicznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Matematyka, ekonomia i historia to dla niego bułka z masłem. Nie bez powodu Paweł Brachaczek został finalistą Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Paweł Brachaczek
Paweł Brachaczek - finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej


Paweł Brachaczek ma 17 lat i jest uczniem klasy 1e I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Od małego para się matematyką, odnosząc sukcesy w rozlicznych konkursach o randze od gminnej do międzynarodowej. Interesuje się także historią i ekonomią - tą ostatnią nie bez efektów, docierając do finału Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Gorący zwolennik wolności gospodarczej, zabarwionej z racji pełnionej posługi ministranckiej katolickim konserwatyzmem.

W wolnych chwilach lubi grać na komputerze i śledzić zmagania sportowe, ze szczególnym uwzględnieniem skoków narciarskich i piłki nożnej, o której przez ponad 3 lata pisał teksty dla bloga o lidze angielskiej. Czyta też książki, głównie fantastykę, a w jego biblioteczce pojawiają się takie nazwiska jak Herbert, Tolkien czy Pratchett.

Głównym hobby pozostaje jednak muzyka - szeroko pojęty rock progresywny i jego okolice - zarówno słuchana, jak i grana na gitarze.

BM / pless.pl
źródło: LO im. Bolesława Chrobrego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj