pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 lutego 2014
  • wyświetleń: 16587

Przeprowadzka domu dziecka

4 lutego został przekazany do użytku nowo wybudowany kompleks przy ul. Wiśniowej 2A w Pszczynie. Już w marcu zamieszkają tutaj podopieczni Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań". Inwestycja trwała od maja 2012 roku grudnia 2013 roku i kosztowała powiat pszczyński ok. 2.820.000 złotych.

Nowa placówka to trzy budynki dwukondygnacyjne, w tym poddasza użytkowe, z których dwa pełnią funkcję mieszkalną, a jeden funkcję administracyjno-biurową. Obiekty połączone są jednokondygnacyjnymi łącznikami.

Na powierzchni około 900 metrów kwadratowych usytuowane są m.in. sypialnie dla podopiecznych, pokoje dzienne wraz z kuchniami, pokoje do nauki, pomieszczenia socjalno-gospodarcze oraz biura i gabinety terapeutyczne.

CWDiR Przystań - wkrótce przeprowadzka - 4.02.2014


W nowym obiekcie zamieszka 28 wychowanków, którzy przeniosą się tam z dotychczas zajmowanego budynku przy ul. Paderewskiego.

- Budowa nowego kompleksu była najbardziej efektywnym rozwiązaniem dla powiatu - powiedział starosta pszczyński Paweł Sadza - Cieszę się, że udało nam się zrealizować tę ważną dla pszczyńskiej społeczności inwestycję. Ten sukces jest zasługą poprzedniego Zarządu Powiatu, jak również obecnej Rady Powiatu, która już na początku kadencji podjęła jednomyślną decyzję o realizacji tej budowy. Jest to nasz wspólny sukces, nasz i mieszkańców powiatu, bowiem mamy jeden z najnowocześniejszych budynków w województwie.

Prace budowlane wykonała firma F-BUD, a projekt opracowała spółka Makara Partners Architekt i Konstruktor z Pszczyny.

W spotkaniu, podczas którego przekazano obiekt do użytku, uczestniczył zarząd Powiatu Pszczyńskiego, dyrektor Elżbieta Moskal, pracownicy CWDiR "Przystań", przedstawiciele wykonawcy robót budowlanych.

Miłym akcentem spotkania była deklaracja wykonawcy - Firmy Budowlanej F-BUD, którzy z uwagi szczególny charakter realizowanego przedsięwzięcia, zobowiązali się przekazać kwotę 10.000 zł na potrzeby placówki.

Uroczyste otwarcie obiektu planowane jest na 21 marca.

źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.