pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 lutego 2014
  • wyświetleń: 2353

Dzielnicowa egzaminuje uczniów

Czy można przejść jezdnię na ukos, którą stroną drogi idziemy, i po czym można poznać policjanta?- to tylko niektóre pytania testu przygotowanego dla najmłodszych przez sierżant Elizę. Dzielnicowa spotkała się z uczniami klas I i III Szkoły Podstawowej w Krzyżowicach.

Sierżant przybliżyła uczniom postać dzielnicowego, zaprezentowała podstawowy sprzęt każdego policjanta i omówiła wyświetlony film, w którym głównym bohaterem był Sznupek - maskotka śląskiej policji.

Policjantka opowiedziała o swojej pracy. Przypomniała zasady bezpiecznego poruszaniu się po drodze. Przeprowadziła mini-test dotyczący codziennych zagrożeń i możliwości ustrzeżenia się przed nimi.

W trakcie spotkania dzielnicowa, pracująca na co dzień w Komisariatu Policji w Pawłowicach, przypomniała najmłodszym numery alarmowe, jak należy zachować się na jezdni oraz w przypadku zaczepek przez osoby obce. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem, jak pokazały szkolaki, ich wiedza na temat bezpieczeństwa była bardzo duża.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.