pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2014
  • wyświetleń: 5233

Pijana matka - miała 3,5 promila

Pawłowiccy policjanci interweniowali w sprawie sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez pijaną matkę. Kobieta "zajmowała" się córką, mając w organizmie przeszło 3,5 promila alkoholu.

Po zgłoszeniu kuratora, policjanci udali się pod wskazany adres w Pielgrzymowicach celem weryfikacji otrzymanej informacji i przeprowadzenia ewentualnej interwencji. Z przekazanych ustaleń wynikało, że matka 7-letniej dziewczynki nie była w stanie sprawować właściwej opieki nad swoim dzieckiem.

Kobieta spożywała tego dnia alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad 3,5 promila alkoholu we krwi. Podczas wizyty kuratorów w domu przebywało jeszcze starsze rodzeństwo, nastolatkowie w wieku od 13-16 lat.

Po powrocie ojca, cała czwórka trafiła pod jego opiekę. Natomiast 36-letnia matka dzieci na izbę wytrzeźwień.

Kobieta może się teraz spodziewać konsekwencji prawnych swojego postępowania. Dodatkowo, sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie dziecka na niebezpieczeństwo (nawet 5 lat pozbawienia wolności).

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.