pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lutego 2014
  • wyświetleń: 14946

Jaka zdawalność prawa jazdy?

Większość młodych osób, które ukończyły 18 rok życia, próbuje swoich sił, by uzyskać prawo kierowania samochodami. Jednak nie wszystkim się to udaje. Sprawdziliśmy, w którym mieście kursanci osiągają najwyższy poziom zdawalności zarówno egzaminów teoretycznych, jak i praktycznych.

Zestawienie wyników egzaminów ośrodków szkolenia kierowców z powiatu pszczyńskiego

W powiecie pszczyńskim istnieje 12 ośrodków szkolenia kierowców. Ich kursanci zdają egzamin teoretyczny i praktyczny w Bielsku-Białej oraz Tychach - te podlegają Katowicom. Starostwo powiatowe upubliczniło zestawienie zdawalności egzaminów teoretycznych i praktycznych absolwentów poszczególnych ośrodków szkolenia kierowców w naszym powiecie za drugie półrocze 2013 roku.

nauka jazdy
WORD w Bielsku-Białej · fot. pless.pl


Państwowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy przeprowadzany jest przez egzaminatora WORD. Pozytywny wynik egzaminu teoretycznego jest koniecznym warunkiem umożliwiającym przystąpienie do części praktycznej. I tak, do części testowej w Tyskim WORD-zie ośrodki szkolenia kierowców z naszego powiatu wysłały 1350 osób, przy czym 457 z nich udało się zaliczyć ją pozytywnie. Z kolei w Bielsku-Białej do egzaminu teoretycznego przystąpiło 189 osób, a 72 zdały go bez problemów.

Część praktyczna polega na wykonaniu na placu manewrowym wybranych zadań egzaminacyjnych oraz wykonanie zestawu zadań wylosowanych przez system teleinformatyczny ośrodka egzaminowania. Próby zdania egzaminu praktycznego w Tychach podjęło się 1636 osób, zaś pozytywnie zaliczyło ją 393 kursantów. Jeśli chodzi o Bielsko-Białą do części praktycznej przystąpiło 269 osób, a zdało ją 71 osób.

Z zestawienia wynika, że największą popularnością wśród kursantów cieszy się Firma Usług Motoryzacyjnych i Transportowych Caputa Krzysztof. Do egzaminu teoretycznego w drugiej połowie 2013 roku z ramienia ośrodka przystąpiło 458 osób, zaś do części praktycznej 567. Na drugim miejscu sytuuje się Ośrodek Szkolenia Kierowców "3" Białas Grzegorz, skąd do testów podeszło 250 osób, a do praktyki dopuszczonych zostało 326 kursantów.

Jak wynika z zestawienia, najwyższy stopień zdawalności egzaminu prawa jazdy osiągają podopieczni OSK "3". Na drugiej pozycji uplasował się ośrodek Oktawiana Krawczyka, zaś trzecie miejsce zajęła szkółka Jerzego Krzysztofiaka. Szczegółowe dane dotyczące poszczególnych ośrodków można znaleźć w pliku do pobrania po prawej stronie artykułu.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.