pless.pl

Wiadomości

  • 11 lutego 2014
  • wyświetleń: 5673

Wyjątkowy oddział szpitala

Artykuł sponsorowany:

Oddział Neonatologii to miejsce, w którym niemowlęta tuż po narodzinach spędzają swoje pierwsze dni życia. W zeszłym roku w tej części szpitala przywitano 843 małych pacjentów.

Blisko pięć procent dzieci pojawiło się na świecie zbyt wcześnie lub miało niską masę urodzeniową, dlatego też wymagało wysokospecjalistycznej opieki m.in. umieszczenia w inkubatorach. Nie wpływa to jednak na bliski kontakt mam z ich nowo narodzonymi pociechami, które musiały dla swojego bezpieczeństwa i zdrowia pierwsze dni życia spędzić w tych urządzeniach medycznych.

Nawet w przypadku wystąpienia żółtaczki u niemowlęcia, incubator może zostać umieszczony na sali wraz z pacjentką. Dla personelu Oddziału Neonatologii najważniejsze jest zagwarantowanie odpowiedniego komfortu psychicznego matki i dziecka, przy jednoczesnym zachowaniu właściwych standardów medycznych.

W zakresie troski o potrzeby emocjonalne pacjentów oddziału, Neonatologia przeszła w ostatniej dekadzie prawdziwą rewolucję. Niedostępne dla matek pokoje ze szczelnie owiniętymi w beciki niemowlętami to daleka przeszłość. Tak samo do lamusa przeszły restrykcyjne godziny karmienia, podczas których matki mogły przez chwilę zobaczyć się ze swoimi pociechami. Współczesne Oddziały Neonatologii to miejsca przyjazne. Taki jest właśnie ten w pszczyńskim szpitalu.

Pod koniec stycznia ten wyjątkowy oddział gościł ekipę filmową. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Panią Ordynator, lek. med. Bożeną Zięciną - Krawiec.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.