pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2014
  • wyświetleń: 7362

Dogoterapia w przedszkolu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie" podaj

W ostatnich dniach w Przedszkolu Publicznym nr 7 w Pszczynie dzieci odwiedził szczególny gość - cocker spaniel o imieniu Bruno oraz Largo pies, rasy golden retriever wraz ze swoimi opiekunami.

W spotkaniach uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Tym samym wzięliśmy udział w programie edukacyjnym "Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko" przygotowany przez Polskie Centrum Dogoterapii "Forgot-me-not Psia Edukacja".

Program, który został przygotowany z myślą o najmłodszych ma na celu przybliżenie i oswojenie dzieci z tematem "mam psa" oraz wprowadzenie dzieci w tematykę dogoterapii. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa - specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. Prowadzący przedstawili również zasady jakie należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje.

Dogoterapia w przedszkolu - 02.2014 · fot. Justyna Sojka


W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy.

Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psami Bruno oraz Largo mogli uczestniczyć. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy. Dzieci czekają na kolejne spotkanie.

Justyna Sojka
Przedszkole Publiczne nr 7

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie" podaj