pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 lutego 2014
  • 10 lutego 2014
  • wyświetleń: 16911

Nowe w pszczyńskim szpitalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Nowy kontrakt, nowe plany, nowy dyrektor. Od początku roku w pszczyńskim szpitalu dostrzegamy coraz więcej zmian. Czy prowadzą one placówkę w dobrym kierunku?

Nowy stary zarządca

Na początku stycznia stanowisko dyrektora pszczyńskiego szpitala przejął lek. med. Kamil Rudawiec. Zarząd spółki "Centrum Dializa" nie ukrywa, że odwołanie dotychczasowej dyrektor Joanny Krzystolik zamyka trudny okres restrukturyzacji szpitala.

- Myślę, że pewien okres minął. Okres restrukturyzacji był trudnym czasem. Trwał dosyć długo, ale jest za nami. Stąd konieczność nowego otwarcia i nowego kierownictwa - mówi nowy dyrektor szpitala.

Kamil Rudawiec dobrze zna pszczyński szpital, bowiem jako dyrektor ds. rozwoju spółki nadzorował placówkę.

dyrektor rudawiec
Dyrektor Szpitala w Pszczynie oprowadzał dziennikarzy po szpitalnych oddziałach · fot. pless.pl


Kontrakty utrzymane, walka o nowe

Szpital utrzymał kontrakt z ubiegłego roku. To umiarkowanie pozytywna informacja. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nadal nie zamierza finansować kardiologii inwazyjnej. To właśnie na tym oddziale wykonywane są zabiegi ratujące życie.

- Ten rok to bardzo ważny moment. Przygotowujemy się do nowego kontraktu. Musimy zastanowić się w jakim kierunku działać. Podstawowa kwestia to uzyskanie jakiegokolwiek finansowania stanów ratujących życie w kardiologii - tłumaczy dyrektor Rudawiec.

szpital
Ordynator oddziału Kardiologii i Kardiologii Zabiegowej i Inwazyjnej - lek med Szymon Gomułka · fot. pless.pl


Plany na przyszłość to nie tylko walka o finansowanie kardiologi inwazyjnej, która aktualnie opłacana ze środków własnych spółki. Szpital chce rozwijać także nowe oddziały.

- Nie ukrywam, że rozmawialiśmy na temat nowych oddziałów, które spółka mogłaby otworzyć. "Centrum Dializa" przychyla się do walki o te kontrakty - zdradza starosta pszczyński Paweł Sadza.

Wiemy już, że chodzi o oddział pediatrii. - W takim mieście jak Pszczyna powinien znajdować się oddział pediatrii. Będziemy się o taki kontrakt starać. Obawiam się jednak, że nawet jeśli go dostaniemy, to nie będzie on wysoki - zaznacza Kamil Rudawiec

2013 rok w statystykach

liczba przyjętych pacjentów - 9021
liczba zgonów - 397
wskaźnik śmiertelności - 4,41%
oddział, na który najczęściej trafiają pacjenci - chorób wewnętrznych (3188 przyjętych)

szpital
Aparatura sali operacyjnej oddziału kardiologii inwazyjnej · fot. pless.pl

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj