pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2014
  • wyświetleń: 2096

Europejska tożsamość w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj

W roku szkolnym 2013/2014 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie rozpoczął międzynarodową współpracę w ramach projektu Comenius - European Identity - Europejska Tożsamość.

---

Nasi partnerzy to  szkoły ze Szwecji, Turcji i Walii.  Celem projektu jest poznanie europejskiego dziedzictwa kulturowego, muzyki współczesnej i ludowej, dziedzictwa historycznego, sposobu spędzania czasu wolnego, obyczajów i tradycji.

Gospodarzem drugiej wizyty roboczej partnerów Projektu Comenius była szkoła w Bridgend w Walii. Wizyta trwała od 25 do 30 stycznia 2014r.

Pierwszy dzień naszej wizyty upłynął w podróży, podobnie jak ostatni. Wszyscy uczestniczy spotkali się w niedzielę 26.01.2014r. Była to pierwsza okazja do poznania się i wymiany zdań na temat podróży. W godzinach popołudniowych mięliśmy okazję zwiedzić piękny skansen i zatokę w Cardiff. W pozostałe dni wraz z grupami z Turcji i Szwecji większość czasu spędzaliśmy w szkole Meyer Yr Houl Primery School. Pierwszego dnia pobytu w szkole zostaliśmy serdecznie powitani przez dzieci, dyrekcję i nauczycieli.

Europejska tożsamość w Czarkowie - 25-30.01.2014 · fot. Ewa Górska


Uczestniczyliśmy w przedstawieniu zorganizowanym przez uczniów, opowiadającym o historii i tradycjach Walii. Po zakończeniu akademii był czas na prezentację poszczególnych grup z krajów partnerskich i przekazanie upominków przywiezionych dla szkoły w Walii, a następnie zwiedzaliśmy szkołę. Po szkole oprowadzali nas uczniowie, którzy chętnie i w wyczerpujący sposób opowiadali o swojej placówce. Nowością dla naszej grupy był brak dzwonków i półtoragodzinne zajęcia prowadzone przez jednego nauczyciela w danej klasie, bogato wyposażone sale w sprzęt multimedialny, a także wielkość szkoły do której uczęszcza aż 560 uczniów. Znaczna część czasu została przeznaczona na spotkania, w trakcie których omawiano dotychczasowe postępy w realizacji zamarzonych celów oraz ustalaniu kolejnych zadań oraz terminów ich realizacji.

W przeddzień wyjazdu wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na pożegnalny wieczór z degustacją narodowych potraw i muzyką ludową Walii.

Ewa Górska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj