pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2014
  • wyświetleń: 3036

Szybki PIT pomoże z deklaracjami

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje, że Ministerstwo Finansów uruchomiło specjalną stronę internetową www.szybkipit.pl, która pomaga w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych. Strona internetowa ma do zaoferowania kalkulatory, wszystkie potrzebne formularze i broszury.

Za jej pośrednictwem można też wysłać do swojego urzędu skarbowego roczne zeznania podatkowe przez aplikację e-Deklaracje Desktop.

Pozwala ona na kontakt z ekspertami podatkowymi z naszego resortu, którym można zadać bezpośrednio pytanie przez aplikację pytaniową.
Każdy internauta może też swobodnie przeglądać wszystkie zadane pytania poprzez aplikację, np. po kategoriach tematycznych, za pomocą tagów lub najciekawszych czy najczęściej zadawanych pytań. Zadanie pytania przez użytkownika wymaga jedynie podania jego adresu e-mail, na który otrzyma on ID pytania, powalające je później odnaleźć w aplikacji.

Podaję, że strona www.szybkipit.pl jest jednym z wielu elementów ogólnopolskiej akcji informacyjnej "Szybki PIT" przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, izby i urzędy skarbowe.

Oprócz strony rusza również fanpage Szybki PIT na portalu społecznościowym Facebook oraz akcja banerowa na stronach innych instytucji państwowych.

Zaplanowano też dyżury telefoniczne w Ministerstwie Finansów.
Dodatkowo w marcu i kwietniu odbędzie się kampania informacyjna i promocyjna w mediach, a w urzędach pracująca sobota (5 kwietnia) oraz wydłużone godziny pracy w ostatnich dniach rozliczenia.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie www.szybkipit.

new / pless.pl
źródło: Urząd Skarbowy w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.