pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2014
  • 14 lutego 2014
  • wyświetleń: 3601

Konsultacje dot. szkód górniczych w Goczałkowicach-Zdroju

Za nami:

Mieszkańcy Goczałkowic-Zdroju coraz bardziej odczuwają eksploatację nowej ściany wydobywczej kopalni PG Silesia z Czechowic-Dziedzic. Informacji dotyczących między innymi szkód górniczych będą mogli zasięgnąć od 14 lutego w specjalnie utworzonym w Urzędzie Gminy punkcie.

Funkcjonowanie punktu będzie się opierać na działalności informacyjno-edukacyjnej, organizowaniu spotkań z mieszkańcami oraz udzielaniu informacji, w wymiarze co najmniej 3 godziny w miesiącu. Każdorazowo terminy i miejsce spotkań z mieszkańcami oraz udzielania informacji dla mieszkańców będą podawane do publicznej wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem.

Mieszkańcy będą mogą uzyskać informacje na temat ochrony środowiska, szkód górniczych, zagrożeń i bezpieczeństwa obywateli oraz dostępu do informacji o środowisku i jego ochronie, a także o udziału społeczeństwa w ochronie środowiska.

Najbliższe spotkanie zaplanowano na dzień 14 lutego w godzinach popołudniowych. Celem zapewnienia właściwej obsługi mieszkańców będą prowadzone zapisy. Chętni są proszeni o wcześniejsze dokonanie zgłoszenia, osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy, w godzinach pracy Urzędu lub telefonicznie pod numerem 32 210-71-85.

Spotkania będą organizowane przez Krajowe Stowarzyszenie Poszkodowanych Działalnością Geologiczno-Górniczą z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju.

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.