• 20 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1713

LS: Runda rewanżowa rozpoczęta

Niedzielna kolejka Ligi Siatkówki Pszczyna - Goczałkowice, rozpoczęła rundę rewanżową amatorskich rozgrywek pod siatką. Potrzebnych było 18 setów by wyłonić zwycięzców czterech zaplanowanych spotkań.

Już pierwsze spotkanie pokazało, że kolejka będzie zacięta. Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna pod wodzą Kowalskiego, która zwyciężyła w dwóch pierwszych setach. Zanim Żubry przystąpiły do seta numer trzy, trener Woźnikowski zaaplikował swoim podopiecznym dodatkowy wysiłek w formie pompek motywujących. Zadziałało niemal natychmiastowo, a po czterech rozegranych setach było już 2:2. W tie breaku więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Czechowic i to oni cieszyli się z dwóch punktów.
Pszczyńskie Żubry - Best Boys Czechowice 2:3 (20:25, 21:25, 25:20, 25:23, 9:15)

Na swoją premierową wygraną wciąż czekają zawodnicy z Brzeszcz. Tym razem ulegli w czterech setach "Diabłom z Korfantego". W pierwszym i drugim secie pełną kontrole miały "Diabły". W trzecim zwyciężył Dream Team, ale drużyna Nowoka nie dała odebrać sobie zwycięstwa i wygrała do 17 w secie numer cztery.
Dream Team Brzeszcze - Korfantego Devils 1:3 (13:25, 12:25, 25:23, 17:25)

Miłe złego początki, tym stwierdzeniem najtrafniej można opisać spotkanie KM&BM-u z Davexem. Davex zaczął bardzo dobrze, a zwycięstwo w pierwszym secie im się należało. W drugim secie drużyna Włodka wzięła się do roboty i bez większych problemów pokonała mniej doświadczonego przeciwnika.
KM&BM Pszczyna - Davex Pszczyna 3:1 (25:27, 25:12, 25:19, 25:13)

Ostatnie spotkanie 10 kolejki to pojedynek POSiR-u z zespołem ADS Zabrzeg. W pierwszym spotkaniu tych drużyn, zwyciężył ADS, jednak w rewanżu to POSiR był faworytem. Dwa pierwsze sety wygrali zawodnicy z Zabrzega, ale w trzecim coś się zacięło. POSiR wygrał wysoko, a okazałe zwycięstwo pobudziło zawodników Błaszczyka, którzy wygrali czwartą i piątą odsłonę tego meczu.
ADS Zabrzeg - POSiR Team Pszczyna 2:3 (25:23, 25:20, 11:25, 20:25, 15:17 )