• 28 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1812

Odśnieżę później: pod koszem

Turniejem koszykówki trójek rozpoczęliśmy drugi tydzień sportowej zabawy w ramach zimowej akcji Ferie z POSiR-em 2014 "Odśnieżę później".

Odśnieżę później: Trójki Koszykarskie

VI Młodzieżowym Turnieju Koszykówki Trójek, bo tak brzmi pełna nazwa dzisiejszego turnieju, wzięły udział 24 zespoły, które rywalizowały w trzech kategoriach.

W kategorii szkół gimnazjalnych chłopców najlepsza okazała się drużyna "Armia Sperwola" w składzie: Oskar Janicki, Szymon Ber, Michał Wyrobek, Kamil Widawski. Klasyfikacja końcowa w kategorii GIMNAZJA CHŁOPCÓW:
1. Armia Sperwola
2. Wygrana w locie
3. AIR Jordan Team
4. Aerodynamika Nocnika
5-6 FC Górki, WZD

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych chłopców pierwsze miejsce przypadło drużynie "Nie wiem", która w finale pokonała "Po Prostu Beton". "Nie wiem" w składzie: Kacper Widawski, Tomasz Dzida, Jakub Białas, Robert Kubis. Klasyfikacja końcowa w kategorii SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE CHŁOPCÓW:
1. Nie Wiem
2. Po Prostu Beton
3. Czerwień
4. Gruby, Grubszy i Maro
5-6 Ekipa z Warszawy, Kastet Pszczyna
7-8 Maka Paka, Czterej Pancerni ino bez psa

W trzeciej kategorii rywalizowały dziewczęta szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W finale zwyciężył "Hanys Basket", który 10:2 pokonał "Chachory". "Hanys Basket" zagrały w składzie: Marlena Szafron, Klaudia Herok, Patrycja Pitlok, Klaudia Spyra. Klasyfikacja końcowa w kategorii DZIEWCZĄT: