Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 stycznia 2014
  • 2 lutego 2014
  • wyświetleń: 3136

Meteorologia dla uczniów

Już w lutym w Ekocentrum w Goczałkowicach-Zdroju firma Ecoclima uruchomi cykliczne warsztaty dla uczniów w wieku 7-19 lat. Na zajęciach, dzieci i młodzież zapoznają się z najnowszą aparaturą pomiarową używaną w meteorologii, hydrologii, a także w wybranych działach fizyki i biologii. Zaprezentowane zostaną także przyrządy, które już od lat mogą służyć jako eksponaty muzealne.

Tematy warsztatów będzie można zamawiać zgodnie z programem nauczania lub życzeniem nauczyciela. Jest także możliwość, aby wybrać je z oferty, m.in. Ekosystem Zbiornika Goczałkowickiego, Klimat Śląska, Zmiany klimatu - prawda czy fałsz?, Nowoczesne technologie w prognozowaniu pogody i wiele innych.

Ecoclima w Goczałkowicach-Zdroju · fot. Ecoclima


Warsztaty będą prowadzić pracownicy firmy Ecoclima, a także
zaproszeni goście z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa, ITP Bydgoszcz oraz IMGW. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma pamiątkowy certyfikat udziału w zajęciach.

Pierwsze warsztaty odbędą się 20 lutego o godzinie 11.30 - pierwsza grupa/szkoła, która się zgłosi, weźmie udział w zajęciach bezpłatnie. Tematem zajęć inauguracyjnych będzie: co chcielibyśmy wiedzieć o pogodzie, a nie mamy kogo się zapytać. Zgłoszenia można wysyłać na adres: meteoserwis@interia.pl do 5 lutego. Liczba uczestników musi liczyć minimum 30 osób zaś maksymalnie 65.

Każdy uczestnik otrzyma darmowy słodki poczęstunek, zaś na koniec zajęć rozlosowana zostanie nagroda rzeczowa ufundowana przez francuską firmę Novimet - producenta radarów meteorologicznych nowej generacji pasma X, dla wybranego uczestnika warsztatów.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.