Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 stycznia 2014
  • 3 stycznia 2014
  • wyświetleń: 8114

TV: Dworzec jeszcze nie skończony

W ubiegłym roku rozpoczęła się przebudowa dworca PKP. Zgodnie z planem, prace miały zostać zakończone jesienią, jednak budowlańcom nie udało się tego dokonać.

- Póki zima jest łagodna można stać na peronie. Ale co będzie gdy przyjdzie mróz i spadnie śnieg? - martwią się podróżni.

Ekipa remontowa wyczyściła i zakonserwowała elewację, dokonała rozbiórki starych elementów wewnątrz budynku oraz zamontowała nowe okna. Budowlańcy przeprowadzili również prace mające na celu umocnienie i naprawę dachu, odnowili zadaszenie przy wyjściu z budynku na peron 1 oraz wyburzyli część budynku starych toalet.Według zapowiedzi remont miał zostać zakończony jesienią tego roku. Całkowity koszt przebudowy wyniesie 2,5 miliona złotych. Na terenie obiektu, obok nowych kas biletowych i poczekalni, znajdzie się przestrzeń przeznaczona na cele komercyjne, a cały dworzec ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.