• 16 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1863

Bolesna porażka z Kęczaninem

Siatkarki z rocznika 2000 UKS Centrum przy POSiR Pszczyna rozegrały ostatnie spotkanie w tym roku w ramach Oświęcimskiej Ligi Siatkówki Dziewcząt.

Tym razem przeciwnikiem pszczynianek był Kęczanin Kęty, który do spotkania przystępował jako lider rozgrywek. Mimo wielkiej szansy na wygraną w obu setach, UKS Centrym uległ 0:2, przegrywając za każdym razem na przewagi. Wcześniej podopieczne trenera Mariusza Błaszczyka rozegrały spotkanie sparingowe z Burzą Borowa Wieś Mikołów.

Komentarz trenera Mariusza Błaszczyka
"Burza Borowa Wieś Mikołów była kolejnym przeciwnikiem sparingowym naszej drużyny. W przegranym 0:3 pojedynku jedynie w trzecim secie nawiązaliśmy równorzędną walkę z przeciwnikiem, grając w mocno osłabionym składzie. Już w komplecie rozegraliśmy kolejny mecz Ligi Oświęcimskiej z liderem rozgrywek, Kęczaninem Kęty. Śmiało można powiedzieć, że to spotkanie przegraliśmy na własne życzenie!!! Dziewczęta rozpoczęły pierwszego seta skoncentrowane, z dużą chęcią walki, co dało nam 10-punktową przewagę nad przeciwnikiem. Niestety w końcówce seta pomimo przestoju w grze i stracie tak dużej przewagi nie wykorzystaliśmy szansy zakończenia tej partii mając piłkę setową w górze. Drugi set to tym razem nasza pogoń i niwelowanie wysokiego prowadzenia przeciwnika. Niestety, nawet pomimo naszego prowadzenia w końcówce seta 24:20 nie postawiliśmy przysłowiowej kropki nad " i " również w tym secie. Na pewno taka porażka boli, ale myślę że dziewczęta wyciągną wnioski z tej przegranej. Wyeliminowanie naszych przestojów w grze, realizacja założeń taktycznych oraz zdyscyplinowanie gry to elementy, nad którymi musimy jeszcze popracować, aby nasza gra dawała nam satysfakcjonujące nas rezultaty."

Mecz sparingowy
Burza Borowa Wieś Mikołów - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:0
UKS Centrum wystąpił w składzie: Natalia Poleś, Agata Larysz, Martyna Kuś, Paulina Balcarek, Wiktoria Wiera, Martyna Wala.

Oświęcimska Liga Siatkówki Kobiet, 4. kolejka
Kęczanin Kęty - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:0 (26:24, 26:24)
UKS Centrum wystąpił w składzie: Natalia Poleś, Agnieszka Kędzior, Natalia Szmuk, Paulina Balcarek, Agata Larysz, Martyna Kuś, Wiktoria Puchałka, Iwona Anderko, Agata Malarek, Natalia Żołneczko.

Kolejny mecz w ramach OLS pszczynianki zagrają 16 stycznia. Rywalem będzie ZSG 1 Kęty.