• 17 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2204

LS: Porażka lidera

W szóstej serii Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice pierwszej porażki w tym sezonie doznał KM&BM Pszczyna, lider rozgrywek. Potknięcie lidera wykorzystał Volley Master's, którzy wygrał swój mecz i wskoczył na czoło klasyfikacji.

LS Pszczyna-Goczałkowice 2013/2014 - 6 kolejka

Po raz kolejny zespoły rywalizowały w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. 6. kolejka rozpoczęła się od ciekawego pojedynku pomiędzy sąsiadami z tabeli: Best Boys'ami i POSiR-em. Ci piersi stawili się na mecz zaledwie w pięciosobowym składzie, co zresztą skrzętnie wykorzystali pszczynianie w pierwszym secie. W drugim jednak do głosu doszli czechowiczanie, którzy wygrali tę partię, a chwilę później i kolejną. Podrażniony takim faktem POSiR zrewanżował się rywalom w czwartej części meczu, ale tie break znów należał do ekipy Wojciecha Kowalskiego, dzięki czemu wygrali mecz.

Best Boys Czechowice-Dziedzice - POSiR Team Pszczyna 3:2 (13:25, 25:21, 25:23, 18:25, 15:9)

Również w kolejnym spotkaniu, tym razem Devils'ów z Davex'em było pięć setów. Pierwszy zakończył się wysokim zwycięstwem zespołu z Pszczyny, ale kolejne były bardzo zacięte. Za każdym razem zespoły wygrywały dwoma punktami. O końcowych losach spotkania musiał decydować więc tie-break. W nim świetnie zaczęła drużyna braci Nowoków, która prowadziła 5:0. Przewaga uzyskana na początku seta pozwoliła "dojechać" do końca seta, dzięki czemu strumienianie zdobyli dwa oczka.

Korfantego Devils Strumień - Davex Pszczyna 3:2 (14:25, 25:23, 23:25, 25:23, 15:11)

Zwycięstwo Pszczyńskich Żubrów z KM&BM to największa niespodzianka 6. kolejki. Szczególnie jeśli popatrzy się na jej rozmiary. Co prawda, dwa pierwsze sety zakończyły się wygraną dwupunktową drużyny Janusza Woźnikowskiego, to nie zmienia to faktu, że po takim rozstrzygnięciu w trzecim secie Żubrom grało się zdecydowanie lepiej.

Pszczyńskie Żubry - KM&BM Pszczyna 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)

Czechowiccy "Masters'i" wykorzystali szanse na dogonienie liderującego KM&BM.Stało się tak dzięki porażce pszczynian oraz wygranej w trzech setach Masters'ów nad ADS-em Zabrzeg.

Volley Master's Czechowice-Dziedzice - ADS Zabrzeg 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)

Ostatnia kolejka Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice w 2013 roku zostanie rozegrana 28 grudnia. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie w hali POSiR w Pszczynie. Spotkania zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.