Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2463

Tydzień Integracji w SP 2

Od 2 do 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli odbywał się "Tydzień Integracji". W tym roku przebiegał on pod hasłem "Żyjemy pod tym samym niebem". W szkole zorganizowano wiele atrakcyjnych zajęć, spotkań i uroczystości.

We wtorek 3 grudnia odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie SP nr 2 oraz zaproszeni goście: terapeuci i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Grzawy, nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Tischnera w Woli.

Tydzień Integracji w SP 2: 2-6.12.2013 · fot. SP 2


Uroczystość uświetniły występy zespołu "Folkowianie" oraz zespół "Avocado", który zaprezentował instrumenty strunowe szarpane. Po występach muzycznych, które wszystkim dostarczyły wiele radości - zaproszeni goście uczestniczyli w zajęciach plastycznych i komputerowych przygotowanych przez kolegów z SP 2 i ich nauczycieli.

Następnego dnia dla uczniów klas IV-VI i ich rodziców zorganizowano spotkanie z lekarzem medycyny rodzinnej panią Edytą Miszczk-Kowalską, która wygłosiła prelekcję na temat zdrowego trybu życia. Z kolei w czwartek odbyła się konferencja na temat organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zaproszono na nią dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie Marylę Cygan, pracowników poradni: Joannę Kruczek i Ewę Kuśko oraz dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli z terenu gminy Miedźna.

BM / pless.pl, źródło: Szkoła Podstawowa nr 2

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.