Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2615

Uczniowie założyli kółko czytelnicze

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pszczynie, Janek Franek i Wiktoria Nowak, to jedenastoletni wolontariusz, którzy w listopadzie 2012 r. założyli Kółko Czytelnicze.

Janek Franek i Wiktoria Nowak
Janek Franek i Wiktoria Nowak · fot. Katarzyna Grabowska


Zajęcia odbywają się w budynku biblioteki - Filii nr 1 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie . Oferta zajęć skierowana jest do czytelników sześcio-, siedmio- i ośmioletnich. Kółko prowadzone jest raz w tygodniu, w piątki d godz. 15.00 - 16.00.

Jaś i Wiktoria zachęcają do czytania książek przyrodniczych, przygodowych, przeprowadzają konkursy i zabawy, rozwijają u młodszych kolegów zainteresowania czytelnicze i zachęcają do zdobywania wiedzy. Sami interesują się literaturą przygodową i fantastyczną.

Marzeniem Wiktorii jest posiadanie własnego konia oraz zostać w przyszłości weterynarzem. Jasiu interesuje się przyrodą i kulturami świata. Pragnie w przyszłości zostać aktorem. Oboje kochają zwierzęta.
Uczniowie marzą o tym, aby Kółko stało się bardziej popularne oraz aby znalazł się ktoś, kto pomógłby im w zakupie książek oraz słodkości dla najmłodszych. Na razie nagrody kupują z własnych funduszy.

W poniedziałkowej Angorze z 25 listopada 2013 r. został opublikowany krótki artykuł o naszych bohaterach.

Katarzyna Grabowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.