pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2208

Listami powalczą o prawa człowieka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

Za nami:

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w XIV Maratonie Pisania Listów Amnesty International.

W dniach 14-15 grudnia w około 200 miejscach w całej Polsce, w tym w naszej szkole, odbędzie się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International. W czasie Maratonu pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. Od wielu lat dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, zaś ci, którzy dzięki nim zostali uwolnieni, przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych.

Wszystkich, którzy zechcą w ten sposób wesprzeć "więźniów sumienia" zapraszamy do Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie przy ul. Kazimierza Wielkiego 5 w piątek 13 grudnia od 18.00 do 21.00 oraz w sobotę 14 grudnia od 12.00 do 15.00.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj