Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2013
  • wyświetleń: 3098

SP 2 walczy z otyłością

Nadwaga oraz otyłość w Polsce i na świecie rosną nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród dzieci. Z badań wynika, że problem ten może dotyczyć około 20-25% dzieci w naszym kraju. Mimo, że świadomość Polaków w zakresie dbałości o zdrowie, racjonalne odżywianie i kondycję fizyczną rośnie, jest na tym polu nadal dużo do zrobienia.

sp2, naturhouse, warsztaty, apel
Podczs spotkania z dietetyczką dzieci dowiedziały się, jak powinny wyglądać zdrowe nawyki żywieniowe


W zeszłym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie mieli przyjemność wysłuchać prelekcji na temat zdrowego odżywiania, przeprowadzonej przez dietetyczkę Panią Annę Cios-Kornaś oraz Panią Katarzynę Kurpas z Centrum Dietetycznego Naturhouse.

Podczas spotkania w ramach akcji "Uwaga nadwaga", do której przystąpiła szkoła, dzieci dowiedziały się, jak powinny wyglądać zdrowe nawyki żywieniowe - odpowiadały na pytania i uzupełniały piramidę żywienia. Każdy z uczestników otrzymał zaproszenie na bezpłatną konsultację i ciekawe materiały o akcji.

Zachęcamy wszystkich do propagowania zdrowego stylu życia i organizowania pogadanek ze specjalistami do spraw prawidłowego żywienia.

Gabriela Skrzypska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.