Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2013
  • wyświetleń: 4583

Sprzedajesz znicze i kwiaty?

Przed 1 listopada wiele osób rozpoczyna sprzedaż zniczy i kwiatów w pobliżu cmentarzy. Osoby, które handlują zniczami i kwiatami przed cmentarzem, muszą rozliczać się z fiskusem jak każdy inny przedsiębiorca.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie w związku z tym przypomina, aby po pierwsze zarejestrować swoją działalność gospodarczą (jedynym wyjątkiem, kiedy nie trzeba rejestrować firmy, jest sytuacja, w której sprzedawca dokonuje dostawy rzeczy, które stanowią jego majątek osobisty), po drugie w przypadku obowiązku posiadania kasy fiskalnej - rejestrować na straganach sprzedaż na kasie fiskalnej i wydawać paragon klientom.

Przy okazji naczelnik informuje, że w 2013 roku zarówno podatnicy kontynuujący, jak i rozpoczynający sprzedaż towarów lub usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych będą musieli używać kas fiskalnych, gdy ich obroty przekroczą 20 tys. zł.

mot / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.