Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 października 2013
  • wyświetleń: 12246

Wybuch butli z gazem w Porębie

W miniony piątek w Porębie doszło do wybuchu butli z propanem. Pożar objął suszarnię zboża, komorę silnika ładowarki oraz dach budynku gospodarczego.

Jak informuje komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, w obrębie pożaru znajdowało się około 30 sztuk butli z propanem technicznym. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palących się elementów budynku i maszyn z równoczesnym schładzaniem butli.

Po ugaszeniu pożaru stwierdzono, że doszło do rozerwania płaszcza 3 butli a w strefie oddziaływania cieplnego znajdowało się 13 pełnych oraz 15 pustych butli.

Wybuch butli z gazem w Porębie - 25.10.2013 · fot. KP PSP Pszczyna


W działaniach, które trwały do około 23.00, brały udział 2 zastępy JRG KP PSP w Pszczynie oraz zastępy OSP Studzionka, OSP Wisła Wielka, OSP Pszczyna, OSP Łąka i OSP Piasek. Na miejscu działań obecny był również patrol policji oraz straży miejskiej.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.