• 16 października 2013
  • wyświetleń: 1420

Młodziczki grały w Chorzowie

Zespół młodziczek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wziął udział w Turnieju Siatkówki o Puchar Prezesa SCS Sokół Chorzów.

Relacja z turnieju trenera zespołu Jarosława Płachno:
"Pierwszy mecz na wyziębionej hali graliśmy z Silesią Volley Mysłowice. Dziewczyny zagrały ładnie. W pierwszym secie mieliśmy dużą ilość zepsutych zagrywek, w konsekwencji przegraliśmy ten set. W drugiej części dokonałem parę zmian. Na boisko weszła Natalia Poleś i dzięki jej zagrywce, dziewczyny wypracowały dużą przewagę, która utrzymały do końca.

W drugim meczu zabrakło komunikacji na boisku, a każde nie dokładne przyjęcie wykorzystywały rywalki z Michałkowic. W trzecim meczu grupowym spotkaliśmy się z Źrodełkiem Katowice, z którym na wrześniowym turnieju w Pszczynie wygraliśmy. Tym razem katowiczanki podeszły bardziej zmotywowane i wygrały dwa sety.

Mecz o 5. miejsce pomiędzy z Silesią Volley Chorzów był najbardziej emocjonującym spotkaniem. Siatkarki z Pszczyny w pierwszym secie prowadziły cały set, ale rywalki nas dogoniły i w końcu przegraliśmy na przewagi. Drugi set rozpoczął się bardzo dobrze. W połowie seta dziewczyny miały przewagę dziewięciu punktów, ale do końca seta udało się dowieść dwa punkty przewagi.

Na turnieju w Chorzowie sprawdziłem wszystkie zawodniczki. Myślę, że mamy już pierwszą szóstkę na zbliżającą się ligę. Cieszę się, że wspomogą nas dwie dziewczyny z młodszej grupy, które na turnieju pokazały ze mogą rywalizować z starszymi siatkarkami."

Komplet wyników UKS Centrum podczas turnieju w Chorzowie
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - Sillesia Volley Mysłowice 1:1 (27:29, 25:15)
UKS Centrum - MUKS Michałkowice 0:2 (16:25,18;25)
UKS Centrum - UKS Źródełko Katowice I 0:2 (19:25,18:25)
Mecz o 5. miejsce: UKS Centrum - Silesia Volley Chorzów 1:1(25:27, 25:23) - oba zespoły zostały sklasyfikowane na 5. miejscu.

UKS Centrum przy POSiR zagrał w składzie: Anna Folek, Bernadeta Stryczek, Natalia Humska, Martyna Sęk, Magdalena Beczała, Julia Jagodzińska, Magdalena Skotnica, Magdalena Gazda, Natalia Poleś, Agnieszka Kędzior, Iga Konior. Trener: Jarosław Płachno.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki naszej drużyny otrzymała Natalia Poleś.