Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 października 2013
  • wyświetleń: 3183

Tydzień kariery w PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie aktywnie włączył się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Mottem tegorocznej edycji było hasło Odkryj talenty swojego dziecka, które Szkoła stara się wcielać w życie każdego dnia pracy z młodzieżą.

W dniach 14 - 18 października bieżącego roku uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach, które nakierowane były na rozwój przedsiębiorczości.

Uczniowie klas 3 i 4 technikum ekonomicznego, logistycznego i organizacji reklamy wzięli udział w wykładach zorganizowanych przez pracowników Urzędu Skarbowego w Pszczynie nt. Działalności gospodarczej oraz e - deklaracji podatkowej, Jak założyć własną firmę oraz Bezpieczny wyjazd do pracy za granicą. Uczniowie klas 3 i 4 technikum architektury krajobrazu uczestniczyli w wizycie studyjnej w firmie ogrodniczej Plantpol w Zaborzu. Ponadto uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w ramach programu ELIT, wizycie studyjnej w stacji diagnostycznej pojazdów oraz 18 października wzięli udział w spotkaniu podsumowującym OTK w powiecie pszczyńskim.

Tydzień kariery w PZS nr 2 - 14-18.10.2013 · fot. PZS nr 2


Uwieńczeniem całego tygodnia była konferencja, która odbyła się 17 października 2013 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. Celem spotkania było podsumowanie działań oraz ukazanie współpracy Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie z wieloma instytucjami, podmiotami w ramach inspirowania młodzieży oraz wspierania kreatywności na rzecz aktywizacji zawodowej, po to, by młody człowiek mógł świadomie zadecydować, którą drogę życia zawodowego wybrać.

Konferencję uświetnili zaproszeni goście, którzy byli jednocześnie prelegentami: dr Rafał Kozłowski reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Aleksander Spyra, Kustosz Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie, dr Danuta Kocurek z Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Zakład Historii i Teorii Wychowania, Karina Pastuszka i Klaudia Kania z Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, Mateusz Maik przedstawiciel akademickich inkubatorów przedsiębiorczości, który zaznajomił zebranych z funkcją instytucji, której celem jest szeroko rozumiana pomoc dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą, Lucyna Jabłeka z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach Filii w Pszczynie, kierownik oddziału Sherpa International Force Anna Głąb i Robert Bos, którzy przedstawili ofertę firmy, zajmującej się pośrednictwem pracy na ryku europejskim, chorąży Tomasz Głasek z Zakładu Karnego w Cieszynie, który podsumował współpracę z klasami mundurowymi naszej Szkoły, Wojciech Kapias z firmy Gospodarstwo Szkółkarskie KAPIAS, który podzielił się swoim doświadczeniem zawodowym.

Oprócz ciekawych wystąpień Gości, konferencja poświęcona była także podsumowaniu wymian międzynarodowych - staży zawodowych w ramach programów unijnych. W związku z tym nasza młodzież przygotowała krótkie relacje z wyjazdów stażowych do Włoch, Portugalii i Niemiec oraz współpracy młodzieży naszej szkoły z młodzieżą z Izraela w ramach projektu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów."

Celem tej międzynarodowej współpracy jest podniesienie umiejętności zawodowych, językowych, zdobycie doświadczenia zawodowego i kształtowania umiejętności interpersonalnych młodych ludzi. Uwieńczeniem wymiany międzynarodowej było otrzymanie przez uczestników stażu Certyfikatu unijnego, tzw. Europass potwierdzającego odbycie praktyki zawodowej za granicą.

Miłym akcentem podczas trwania konferencji były występy zdolnej młodzieży PZS 2, która zaprezentowała swoje talenty muzyczne, wokalne i poetyckie.

Konferencji towarzyszyły wystawy okolicznościowe. Uczniowie w ramach konkursów zaprezentowali: Jesienne aranżacje stołu, Jesienne kompozycje roślinne oraz Mój przyszły zawód w obiektywie.

Po konferencji w pracowniach gastronomicznych, mieszczących się w internacie uczestnicy konferencji mogli podziwiać pokazy w zakresie dekorowania potraw, sporządzania drinków oraz parzenia kawy. Umiejętności te uczniowie zdobyli w ramach programu "Mam zawód - mam pracę w regionie".

W sumie w różnych zorganizowanych działaniach uczestniczyło około 320 uczniów PZS nr 2 w Pszczynie. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej Szkole.

Kinga Grygier, źródło: PZS nr 2

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.