Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 października 2013
  • wyświetleń: 4672

Zmiany w numerach alarmowych

Od 22 października każde połączenie na numer alarmowy 112 wykonane z terenu powiatu pszczyńskiego odebrane zostanie przez dyspozytorów Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Turniej Wiedzy Pożarniczej w Pszczynie
Do straży pożarnej w Pszczynie można dzwonić na nr 998.


Operator numeru alarmowego 112 identyfikuje rodzaj zgłoszenia i w zależności od charakteru zagrożenia, przekierowuje je do dyspozytorów Państwowej Straży Pożarnej, policji czy pogotowia ratunkowego.

Przypominamy, że "Europejski Numer Alarmowy 112" to numer do wykorzystania wtedy, gdy nie potrafimy zidentyfikować zagrożenia w wymiarze 3 numerów ratunkowych, zaczynających się od "9" lub kiedy wymagana jest interwencja wszystkich służb równocześnie.

W dalszym ciągu funkcjonują dotychczasowe numery alarmowe, czyli: straż pożarna - 998, pogotowie ratunkowe - 999, policja - 997, z których należy korzystać stosownie do zaistniałej sytuacji.

Służby ratunkowe przy okazji przypominają, że używanie telefonów alarmowych w sposób nieuzasadniony będzie skutkowało przewidzianymi prawem sankcjami karnymi. Należy podkreślić, że identyfikacja numeru telefonu rozmówcy, nagrywanie i rejestrowanie prowadzonych rozmów, mogą zostać wykorzystane do ustalenia zasadności wezwania służby ratowniczej, a także danych osoby wywołującej alarm fałszywy.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.