Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 października 2013
  • wyświetleń: 2557

Zagraniczni goście w PG nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie" podaj

W drugim tygodniu października Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie gościło przedstawicieli sześciu krajów: Anglii, Finlandii, Litwy, Niemiec, Turcji i Włoch. Byli to partnerzy w projekcie "Energy for Life" prowadzonym w ramach programu Comenius.

Projekt ten zakłada upowszechnianie wiedzy dotyczącej energii odnawialnych i ich dobrodziejstw dla środowiska naturalnego. Uczniowie państw uczestniczących w nim od ponad roku wspólnie nabywają wiedzę o pozyskiwaniu energii, m. in. z wiatru, wody, słońca i geotermii. Do tej pory odbyły się wizyty w Niemczech, Anglii i na Litwie. Teraz przyszedł czas na Polskę.

Spotkania odbywały się w dniach 7 - 11 października. Naszym celem była realizacja następujących zamierzeń: skuteczne porozumiewanie się z przedstawicielami sześciu krajów, pokazanie obcokrajowcom piękna naszego regionu, a także nauczenie gości kilku podstawowych polskich słów. Odwiedzający mieli okazję zwiedzić naszą szkołę i zobaczyć, jak wygląda praca w naszej placówce. Zwiedzali Pszczynę, równocześnie rozwiązując test związany z naszą najbliższą okolicą. Wszystkich uczestników czekała także wizyta w Ratuszu, gdzie przyjęci zostali przez panią wiceburmistrz Barbarę Sopot-Zembok. Pszczynianie byli bardzo dumni, mogąc zaprezentować gościom Zamek Pszczyński, prawdziwą perłę naszego miasta.

Zagraniczni goście w PG nr 1 - 7-11.10.2013 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 1


Kolejne dni goście mieli wypełnione działaniami związanymi z projektem "Energy for Life". Prezentowali swoje prace dotyczące geotermii i dyskutowali o korzyściach płynących ze stosowania energii odnawialnych. Poza tym wzięli udział w innych atrakcjach powiązanych tematycznie z projektem, między innymi w wyjeździe do kopalni soli Wieliczka, by zobaczyć unikalną w skali światowej trasę turystyczną, prowadzącą przez dwadzieścia komór. Byli też w Krakowie, a także na Koziej Górze, co było okazją do integracji i praktycznego wykorzystania języka angielskiego. Ostatni dzień goście zdecydowali się spędzić w poważniejszej atmosferze - na wizycie w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Ten najważniejszy na świecie symbol holocaustu wywołał wśród wszystkich ogromne emocje i pokazał, że powinniśmy zawsze, niezależnie od narodowości, pamiętać o przeszłości.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację wizyty uczestników projektu "Energy for Life" w Polsce. Podziękowania płyną przede wszystkim do Rodziców, którzy zdecydowali się przyjąć do swoich domów uczniów z zagranicy, a także należą się Uczniom, którzy stanęli na wysokości zadania i zaprzyjaźnili się ze swoimi partnerami.

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.