Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 października 2013
  • wyświetleń: 6113

Z PZS nr 2 na Uniwersytet

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Uczniowie PZS nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie są uczestnikami pierwszej edycji prestiżowego programu ELiT- Ekonomia dla Liceum i Technikum.

Program ten jest autorskim programem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, partnerem strategicznym programu jest Narodowy Bank Polski w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.

Celem programu jest popularyzowanie wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród młodzieży. W ramach programu ELiT realizowane są 2 bloki zajęć: dla "ilościowców" z przewagą zajęć z zakresu matematyki, ekonometrii i statystyki oraz blok zajęć ogólnoekonomicznych. Każdy program to 6 spotkań w semestrze zimowym w formie interaktywnych wykładów i warsztatów.

Młodzież z Powiatowego Zespołu Szkól nr 2 w Pszczynie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach - 14.10.2013 · fot. Katarzyna Łebkowska, Izabela Skipioł


W dniu 14 października odbyła się uroczysta inauguracja pierwszej edycji programu ELiT. Uczestników powitał Prorektor UE prof. UE dr hab. Sławomir Smyczek. Poprowadził on także pierwszy wykład dla grupy ogólnej nt. lojalności konsumentów.

Pierwszy wykład dla grupy "ilościowców" pt. "Wycieczka po Manhattanie - o matematyce, która pomaga podejmować lepsze decyzje" poprowadził dr Michał Trzęsiok.

W ramach ELiT uczniowie z PZS nr 2 w Pszczynie będą uczestniczyć w kolejnych wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych UE Katedr m.in.: Matematyki, Statystyki, Ekonometrii. W programie o profilu ogólnym odbędą się zajęcia z zakresu: Marketingu, Logistyki, Informatyki, Dziennikarstwa i PR, Gospodarki Turystycznej i Finansów.

Młodym studentom życzymy powodzenia!

Izabela Skipioł

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.