Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 października 2013
  • 22 października 2013
  • wyświetleń: 12014

Poligon czy Powstańców Śląskich?

Nad drogą krajową nr 1 w Pszczynie pojawiło się nowe oznakowanie. Jeden ze znaków kieruje na Poligon. Wśród wielu podróżujących może to wywołać zakłopotanie, bowiem oficjalna nazwa osiedla to Powstańców Śląskich.znak, dk1, obwodnica, poligon, powstańców
Nowe oznakowanie przy węźle DK-1 i obwodnicy · fot. Wiesiek


Jeszcze w tym roku północną obwodnicą przejadą pierwsze pojazdy. W związku z tą inwestycją w okolicy węzła z DK-1 zamontowano już pierwsze znaki, w tym drogowskaz na... Poligon.

Kłopot w tym, że to nazwa zwyczajowa, używana niemalże wyłącznie przez mieszkańców. Wywodzi się z historii tego miejsca. Dawniej, jeszcze po II wojnie światowej, w tej części miasta znajdował się niewielki poligon wojskowy. Rozciągał się on głównie na obszarze za pierwszymi zabudowaniami przy ulicy Katowickiej (numery nieparzyste) w kierunku Starej Wsi.

W oficjalnych dokumentach oraz na aktualnych mapach osiedle nazywa się Powstańców Śląskich. Czy kierowcy zatem szybko przyswoją sobie nową nazwę?

Przy okazji postanowiliśmy sprawdzić, której nazwy częściej używamy w Pszczynie. Zachęcamy Was do oddawania głosów w ankiecie, która znajduje się po prawej stronie tego artykułu.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.