Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 października 2013
  • 8 listopada 2013
  • wyświetleń: 1895

Konkursy z okazji Roku Tuwima

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piasku organizuje konkursy dla najmłodszych w związku z obchodami Roku Tuwima. Celem obchodów jest pokazanie możliwości współistnienia i wzajemnego dopełniania się kultury "wysokiej" i "niskiej".

Ciąg dalszy nastąpi - regulamin
Świat wierszy Tuwima - regulamin
Znaczek wierszem malowany - regulamin

"Świat wierszy Tuwima" to konkurs, który polega na wykonaniu płaskiej pracy plastycznej inspirowanej twórczością poety. Praca powinna być wykonana z wykorzystaniem filcu, techniki origami płaskiego, wydzierania, wycinania, kolażu, itp.

Kolejny konkurs "Znaczek wierszem malowany" wymaga użycia takich środków plastycznych jak kredki, farby lub pastele.

Napisanie wiersza, który będzie opowiadał ciąg dalszy przygód postaci z wybranego utworu poetyckiego Juliana Tuwima jest zadaniem dla dzieci, które wezmą udział w konkursie "Ciąg dalszy nastąpi".

Celem akcji jest wzbogacenie wiedzy najmłodszych na temat twórczości Juliana Tuwima, pobudzenie wyobraźni oraz kształtowanie postaw twórczych i kreatywności, prezentacja własnych dokonań twórczych oraz poszukiwanie nowych środków wyrazu.

Termin oddania dzieł konkursowych upłynie 22 listopada. Prace należy przesłać lub dostarczyć do Szkoły Podstawowej nr 10 w Piasku. Każda szkoła, przedszkole może zgłosić do konkursu nie więcej niż 3 prace w danej grupie wiekowej. Regulaminy oraz szczegółowe informacje o konkursach zamieszczone są po prawej stronie artykułu.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.