Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2013
  • 9 listopada 2013
  • wyświetleń: 5657

Konkurs dla przedsiębiorczych

W piątek 8 listopada ogłoszono wyniki drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości.

Grządziel, konkurs przedsiębiorczość


II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości - regulamin
II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości - pytania
II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości - wyniki

I miejsce w tegorocznej edycji konkursu zdobyła Adrianna Zaik, która jest uczennicą 3 klasy w Powiatowym Zespole Szkół im. Karola Miarki w Pszczynie. Zadania otwarte bardzo mnie zdziwiły, ale pozytywnie. Można było się popisać swoją wiedzą. Z kolei pytania zamknięte były dla mnie proste, mimo iż pojawiły się wśród nich zadania z zakresu informatyki, które prawdopodobnie nie poszły mi zbyt dobrze. Adrianna bardzo cieszy się z nagrody. Zapowiada także, że jeśli w przyszłym roku znów odbędzie się Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości, z pewnością weźmie w nim udział.

Laureatem II miejsca został uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie - Wojciech Pszonak, który w ubiegłym roku również brał udział w rywalizacji i zajął wtedy III lokatę. Jego zdaniem pytania były zróżnicowane. Niektóre bardziej przypadły mi do gustu, szczególnie te z zakresu informatyki. Bardzo podobały mi się zadania otwarte, ponieważ mogłem wykazać się wyobraźnią i przedstawić swoje spojrzenie na różne sprawy ekonomiczne. Wojtek myśli o studiach informatycznych i chce wykorzystać przedsiębiorczość w przyszłości, być może w celu założenia własnej działalności gospodarczej.

II Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości - 8.11.2013 · fot. pless.pl


III miejsce zajął Marek Kotas również uczęszczający do III Liceum Ogólnokształcącego. Wyróżnienia otrzymali: Anna Lach z Zespołu Szkół w Woli, Michał Wąs z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. J. Bema, Dawid Janulek - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, Paulina Wuzik z Powiatowego Zespołu Szkół im. Karola Miarki oraz Adrian Rybarski - uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Kancelarii Doradztwa Podatkowego Irena Grządziel, która była pomysłodawcą i organizatorem głównym II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości. W gali wziął udział także Starosta Pszczyński Paweł Sadza, który pogratulował młodzieży wysokich miejsc i zachęcił do zainteresowania się przedsiębiorczością w życiu zawodowym. Idea stworzenia konkursu, zrodziła się z chęci szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród ludzi młodych, pragnących rozpocząć przygodę z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Organizatorzy zapewnili, że planują kolejne edycje konkursu i wyrazili nadzieję, że młodzi ludzie równie chętnie będą w nich uczestniczyć.

Zadania konkursowe składały się z 20 pytań, które pozwoliły uczestnikom sprawdzić stan znajomości przedmiotu oraz wykazać się kreatywnością podczas odpowiedzi na pytania otwarte, związane z ich rozwojem zawodowym.

Konkurs został objęty Patronatem honorowym przez Starostwo Powiatowe. Sponsorami nagród był Ośrodek Szkolenia Kierowców OSK 3 Grzegorz Białas, firma Comi Przemysław Korusiewicz oraz Kancelaria Doradztwa Podatkowego Irena Grządziel.

Patronem medialnym konkursu był portal pless.pl.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.