Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 października 2013
  • wyświetleń: 4787

ZSZiO Wola w Portugalii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSZiO" podaj

Minął kolejny tydzień pobytu uczniów z ZSZiO w Portugalii. Po tygodniu wytężonej pracy przyszła pora na odpoczynek  i poznanie kultury i historii Portugalii.

Leonardo da vinci


Leonardo da vinci, kapitał ludzki


W sobotę ruszyliśmy do ikony Portugalii, miejsca pielgrzymek ludzi z całego świata - Fatimy. W trakcie pobytu mieliśmy szansę zwiedzić sanktuarium i poczuć atmosferę tego magicznego miejsca. Po drodze do Fatimy zwiedziliśmy miasteczko Obidos, gdzie czas się zatrzymał kilkaset lat temu.

Można było podziwiać wspaniałe mury obronne, kręte wąskie uliczki, oryginalne sklepy, posmakować miejscowych specjałów . Na szlaku do Fatimy zatrzymaliśmy się jeszcze w miejscowości Nazare, słynącej z największych fal na Atlantyku, gdzie napawaliśmy się wspaniałymi widokami. Szkoda, że ocean tego dnia był tak spokojny.

ZSZiO Wola w Portugalii - 09/10.2013 · fot. ZSZiO w Woli


Niedziela upłynęła  nam wyjątkowo szybko. Na początek pobyt w Carawelas, gdzie zażywaliśmy kąpieli w Atlantyku. Po odpoczynku na plaży przyszła pora na zwiedzanie Belem - miejsca najwspanialszych zabytków Portugalii (Klasztor Hieronimitów , Wieża Belem), miejsc związanych z odkryciami geograficznymi - Pomnik Odkryć Geograficznych , grób Vasco da Gamy, Centrum Kultury Belem - obrazy Piccasa, Andy Worhola. Po tej duchowej uczcie przyszła pora na skosztowanie słynnych ciasteczek w Pasteis de Belem wypiekanych wg 200- letniej receptury. Tak minął nam kolejny weekend na poznawaniu kultury i historii Portugalii.

źródło: ZSZiO w Woli

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

ZSZiO

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSZiO" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.