Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 października 2013
  • 14 października 2013
  • wyświetleń: 3512

Pogorzelcy otrzymali mieszkania

Kamienica przy ul. Bednarskiej, w której pod koniec sierpnia wybuchł pożar nie nadaje się do zamieszkania. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał we wrześniu decyzję o wykonaniu kapitalnego remontu. Cztery rodziny, które mieszkały w budynku otrzymały od gminy pomoc.

Bednarska, kamienica, pożar
Kamienica przy ulicy Bednarskiej · fot. UM Pszczyna


Pożar w kamienicy wybuchł w nocy 24 sierpnia. Siedem zastępów straży pożarnej wzięło udział w akcji gaszenia. W wyniku pożaru spalił się korytarz. Kontrola wykazała, że nadpaleniu uległy także elementy stropu drewnianego oraz strychu. Uszkodzenia mogą zagrażać bezpieczeństwu ludzi dlatego Administracja Zasobów Komunalnych zmuszona jest do wykonania remontu.

Bezpośrednio po wypadku trzy spośród czterech rodzin znalazły schronienie u swoich bliskich. Jedna z rodzin skorzystała z mieszkania zastępczego, które przygotowała gmina.

- Dla pogorzelców zabezpieczyliśmy mieszkania zastępcze z zasobów AZK. Na czwartą rodzinę czeka już lokal. Wystarczy, że załatwią odpowiednie formalności i mogą się wprowadzać - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.