Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 października 2013
  • wyświetleń: 4553

Prace nad monografią Pszczyny

Latem 2014 roku do rąk czytelników trafi Monografia Pszczyny. Prace zespołu naukowców, powołanego przez burmistrza Dariusza Skrobola, trwają od maja 2011 roku.

Monografia Pszczyny, spotkanie
Prace nad monografią Pszczyny nabierają rozpędu · fot. UM Pszczyna


W październiku autorzy poszczególnych rozdziałów przekażą je na ręce redaktorów: prof. Ryszarda Karczmarka oraz prof. Jerzego Sperka. W listopadzie poznamy projekt okładki, a na przełomie roku ogłoszone zostaną zapisy na subskrybcje.

Z początkiem miesiąca października w gabinecie burmistrza odbyło się spotkanie związane z ustaleniem wytycznych wydawniczych dotyczących m.in: nakładu oraz prac związanych z projektami, drukiem i składem. Dalszy postęp prac nad tym wydawnictwem będzie można od listopada śledzić na specjalnej stronie internetowej monografia.pszczyna.pl.

Prace nad monografią polegają na spisaniu dziejów miasta. W przypadku Pszczyny udało się to już Ludwikowi Musiołowi w 1936 roku. Pierwotnie pojawiła się koncepcja, że powstające wydawnictwo ma być kontynuacją prac Ludwika Musioła. Był także pomysł, żeby opisać historię Pszczyny od czasu powstań śląskich. Ostatecznie jednak, członkowie zespołu zdecydowali, że nie pominą żadnego okresu historycznego. Oznacza to, że naukowcy musieli zbierać informacje od zarania dziejów po najnowszą historię miasta.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.